arccos(cos9) = 9 - 2pi2014. febr. 24. 18:45
1/1 anonim válasza:
arccos(x) függvényről tudni kell, hogy [-1,1] intervallumon monoton csökken és az ÉK=[0,pi]. Így az eredmény 9 nem lehet. De mivel a cos(x)-nek 2pi periódusa, ezért keresünk egy olyan értéket, hogy cos(9)=cos(9+q), ahol q=2k*pi alakú és 9+q a fenti ÉK-ba esik. Így q=-2pi lesz. Sz. Gy.