Hogyan bizonyítható be, hogy 1+sin/cos=cos/1-sin?

2012. márc. 22. 00:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Átszorzol a nevezzőkkel, akkor kapod:


(1+sin)*(1-sin) = cos^2


Ami ugye:


1^2 - sin^2 = cos^2


Rendezed:

sin^2 + cos^2 = 1


Ez pedig igaz.

2012. márc. 22. 00:26