Legyen ab= b^2+b^3, ahol ab kétjegyü term. Szám. Bizonyitható, hogy ab term. Szám osztható számjegyei összegével?

2010. okt. 12. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Bizonyithato, probalgasd vegig b mi lehet
2010. okt. 12. 11:15
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz,de nem próbálgatásra gondoltam
2010. okt. 12. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
pedig az a legtisztább és legrövidebb megoldás. Máshogy nem is nagyon lehet hozzáállni.
2010. okt. 12. 20:32
 4/6 dzsekesz válasza:
Nem vagyok nagy matekos de probáld meg ezt www.wolframalpha.com/ le is rajzolja neked,
2010. okt. 19. 09:04
 5/6 anonim válasza:

Hát ha bizonyítani nem is tudom, de megoldani nem nehéz...

Ugyanis akkor lesz kétjegyű szám az ab, ha b=2,b=3 vagy b=4.

ha b=2, akkor 2^2+2^3=12, és 12 osztható 1+2=3-mal.

ha b=3, akkor 3^2+3^3=36, ez már nem jó mert a 2. számjegy nem 3.

ha b=4, akkor 4^2+4^3=80, ez se jó ugyanazon okból.


Tehát a=1 b=2.

2010. okt. 25. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hát ha bizonyítani nem is tudom, de megoldani nem nehéz... "


:)

Ez egy teljesen jó bizonyítás, így kell megcsinálni.

2010. okt. 31. 00:07