2010. okt. 12. 09:30
1/6 anonim válasza:
Bizonyithato, probalgasd vegig b mi lehet
2/6 A kérdező kommentje:
kösz,de nem próbálgatásra gondoltam
2010. okt. 12. 20:20
3/6 anonim válasza:
pedig az a legtisztább és legrövidebb megoldás. Máshogy nem is nagyon lehet hozzáállni.
4/6 dzsekesz válasza:
Nem vagyok nagy matekos de probáld meg ezt www.wolframalpha.com/ le is rajzolja neked,
5/6 anonim válasza:
Hát ha bizonyítani nem is tudom, de megoldani nem nehéz...
Ugyanis akkor lesz kétjegyű szám az ab, ha b=2,b=3 vagy b=4.
ha b=2, akkor 2^2+2^3=12, és 12 osztható 1+2=3-mal.
ha b=3, akkor 3^2+3^3=36, ez már nem jó mert a 2. számjegy nem 3.
ha b=4, akkor 4^2+4^3=80, ez se jó ugyanazon okból.
Tehát a=1 b=2.
6/6 anonim válasza:
"Hát ha bizonyítani nem is tudom, de megoldani nem nehéz... "
:)
Ez egy teljesen jó bizonyítás, így kell megcsinálni.