2011. ápr. 10. 18:28
2/2 anonim válasza:
Első megoldása nem jó, ugyanis nem az eladási ár ötödéről van szó, hanem a hízlalási ár ötödéről.
Legyen x a hízlalási ár.
A veszteségem a vételár plusz a hílalási ár, mínusz az eladási ár.
1200/2+x/5 = 1200+x-6600
x = 5x - 30000
4x = 30000
x = 7500
Tehát
a veszteségem: 1200+7500-6600 = 2100(Ft)