Vettem egy malacot 1200 Ft -ért. Egy ideig hizlaltam majd eladtam 6600 Ft -ért. Sajnos rendkívül ráfizettem. Veszteségem egyenlő a vásárlási ár felének és hizlalási ár ötödének összegével. Mennyi volt a veszeségem?

2011. ápr. 10. 18:28
 1/2 anonim válasza:
1200/2 + 6600/5 = 1920
2011. ápr. 10. 19:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Első megoldása nem jó, ugyanis nem az eladási ár ötödéről van szó, hanem a hízlalási ár ötödéről.


Legyen x a hízlalási ár.

A veszteségem a vételár plusz a hílalási ár, mínusz az eladási ár.

1200/2+x/5 = 1200+x-6600

x = 5x - 30000

4x = 30000

x = 7500

Tehát

a veszteségem: 1200+7500-6600 = 2100(Ft)

2011. ápr. 11. 11:31