9. -es feladat MATEK! Valaki segítsen ki kérem!?


Külföldi utunkat tervezve elérkeztünk az útiköltséghez. Autóval megyünk, szeretnénk gyorsan

célhoz érni, de összesen csak 29 000 Ft-nak megfelelő valutát akarunk erre a célra fordítani.

Mehetünk a jóval gyorsabb autópályán, de ekkor díjat kell fizetnünk, ha pedig letértünk az

autópályáról, akkor a kocsink több benzint fogyaszt. A következő adatokat gyűjtöttük össze:

I) a távolság, amit meg kell tennünk: 1500km

II) Az autópálya használati díja km-enként átlagosan 10 Ft-nak megfelelő valuta.

III) A motorbenzin ára literenként átlagosan 250 Ft-nak megfelelő valuta.

IV) A kocsink autópályán 100 km-enként 5,6 liter üzemanyagot fogyaszt, egyéb utakon

átlagosan 6,4 litert.

Legfeljebb hány kilométert tehetünk meg autópályán?


2014. febr. 20. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos eloszor kiszamolod h 1500kmen mennyit fogyaszt az auto: (5,6*1500)/100=5,6*15=84l benzin. Na mostmar ha 1l benzin 250Ft akkor 84l az: 84*250=21000 tovabba 1500*10=15000ft az utdij. ez osszesen 21000+15000=36.000Ft de ugy nekunk nincsen csak 29000. szoval egyszru harmas szballyal kiszmolod, hogy 1500km megtetelehez kell 36000 ft akkor: (29000*1500)/36000=1208,(3) ami kerekitve 1208km, minden leirt koltseget szamitva.
2014. febr. 20. 18:43
 2/2 anonim válasza:
Tudom, hogy eléggé régi kérdés, de nekem most ugyanezt a feladatot adták. Nem arra gondol a feladat kérdése, hogy mennyit tudunk menni legfeljebb autopályán úgy, hogy elérjük az uticélt (tehát "egyéb utak" használatba vételével együtt)
2019. szept. 1. 19:00