x^2-2y=2
x+3y=5
x^2=2+2y
2+2y+3y=5
0+5y-3=0
nem jön ki
2014. febr. 18. 15:28
1/3 anonim válasza:
Nénikédet! Az x^2, meg az x mindegy?
2/3 anonim válasza:
ott a hiba hogy nem jól helyettesítesz
x^2=2+2y akkor x=gyök(2+2y)
érdemes az y-t kiemelni mert az nem másodfokú
y=(5-x)/3 az elsőbe beirni
x^2-2*(5-x)/3=2
másodfokó egyenlet.
3/3 anonim válasza:
Az x^2 nem egyenlő x-szel, hanem annak négyzetével.
Érdemesebb az első egyenletbe behelyettesíteni y-t hogy legyen egy másodfokú egyenleted, amit a megoldóképlettel megoldasz.
Amúgy meg 0+5y-3=0 esetén y = 5/3 = 1,66666666...