x^2-2y=2

x+3y=5


x^2=2+2y

2+2y+3y=5

0+5y-3=0

nem jön ki


2014. febr. 18. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nénikédet! Az x^2, meg az x mindegy?
2014. febr. 18. 15:36
 2/3 anonim ***** válasza:

ott a hiba hogy nem jól helyettesítesz

x^2=2+2y akkor x=gyök(2+2y)

érdemes az y-t kiemelni mert az nem másodfokú

y=(5-x)/3 az elsőbe beirni

x^2-2*(5-x)/3=2

másodfokó egyenlet.

2014. febr. 18. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Az x^2 nem egyenlő x-szel, hanem annak négyzetével.

Érdemesebb az első egyenletbe behelyettesíteni y-t hogy legyen egy másodfokú egyenleted, amit a megoldóképlettel megoldasz.


Amúgy meg 0+5y-3=0 esetén y = 5/3 = 1,66666666...

2014. febr. 18. 15:39