Műveletek algebrai törtekkel? Hogyan?


[link]


Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni ezeknek a feladatoknak a megoldásában?

A többit tudtam, de ez a kettő valamiért nem jön ki.

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :)



2013. nov. 30. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Az első tényező nevezőjében ki tudod emelni az a-t. Így a nevező a(a+1). A közös nevező: a(a+1)^2.

Bővítés: (6a+7)(a+1)-5a(a+1)/a(a+1)^2= 6a^2+7+7a+6a-5a^2-5a/a(a+1)^2=a^2+8a+7/a(a+1)^2

2013. nov. 30. 21:55
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged, de nekem az elsőnél a+7 / a(a+1) jött ki. Az nem jó??

A 2. pedig sehogy nem jön ki...

2013. dec. 1. 11:20