Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni ezeknek a feladatoknak a megoldásában?
A többit tudtam, de ez a kettő valamiért nem jön ki.
Előre is köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. nov. 30. 20:11
1/2 anonim válasza:
1. Az első tényező nevezőjében ki tudod emelni az a-t. Így a nevező a(a+1). A közös nevező: a(a+1)^2.
Bővítés: (6a+7)(a+1)-5a(a+1)/a(a+1)^2= 6a^2+7+7a+6a-5a^2-5a/a(a+1)^2=a^2+8a+7/a(a+1)^2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, de nekem az elsőnél a+7 / a(a+1) jött ki. Az nem jó??
A 2. pedig sehogy nem jön ki...
2013. dec. 1. 11:20