Hogyan oldjam meg ezt a feladatot?
ax^2(négyzet)+6x-1=0
valahogy ezekkel kell: x1+x2=-a/b
x1*x2=c/a
A megoldás elméletileg 19/9-ed, csak nem tudom, hogy jussak el eddig :D
Sürgős lenne! Előre is köszönöm ! :)
2014. febr. 12. 15:25
2/6 bongolo válasza:
Tényleg nem írtad le a feladatot, csak az elejét.
Ha mondjuk az a feladat, hogy a fenti másodfokú egyenletnél mi az 'a' paraméter értéke, ha tudjuk, hogy az egyenlet két gyökének a szorzata -9/19, akkor így:
x₁·x₂ = c/a = -9/19
-1/a = -9/19
a = 19/9
De persze lehet, hogy teljesen más a feladat.
3/6 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat. Az a kérdés, hogy az 'a' mennyi? Az egyik x=-3
2014. febr. 12. 18:00
4/6 bongolo válasza:
Ahhoz nem kell Viéte formula. Az x helyébe beírod a −3-at és kifejezed az 'a'-t.
5/6 A kérdező kommentje:
Hat igen, de hogyan? :)
2014. febr. 12. 18:46
6/6 bongolo válasza:
A legprimitívebb módon:
a·(-3)² + 6(-3) - 1=0
aztán ezt kiszámolod tagonként, összevonod, stb. Általános iskolás anyag.
-3 négyzete +9, 6-szor mínusz 3 az -18, stb.
Az előjelekre ügyelni kell!
Ha nem sikerül, szólj még.