Aki jó matekból, tudna segíteni? (VIETE-formula)


Hogyan oldjam meg ezt a feladatot?


ax^2(négyzet)+6x-1=0


valahogy ezekkel kell: x1+x2=-a/b

x1*x2=c/a


A megoldás elméletileg 19/9-ed, csak nem tudom, hogy jussak el eddig :D

Sürgős lenne! Előre is köszönöm ! :)



2014. febr. 12. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a feladat?
2014. febr. 12. 15:31
 2/6 bongolo ***** válasza:

Tényleg nem írtad le a feladatot, csak az elejét.


Ha mondjuk az a feladat, hogy a fenti másodfokú egyenletnél mi az 'a' paraméter értéke, ha tudjuk, hogy az egyenlet két gyökének a szorzata -9/19, akkor így:

x₁·x₂ = c/a = -9/19

-1/a = -9/19

a = 19/9


De persze lehet, hogy teljesen más a feladat.

2014. febr. 12. 16:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat. Az a kérdés, hogy az 'a' mennyi? Az egyik x=-3
2014. febr. 12. 18:00
 4/6 bongolo ***** válasza:
Ahhoz nem kell Viéte formula. Az x helyébe beírod a −3-at és kifejezed az 'a'-t.
2014. febr. 12. 18:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat igen, de hogyan? :)
2014. febr. 12. 18:46
 6/6 bongolo ***** válasza:

A legprimitívebb módon:

a·(-3)² + 6(-3) - 1=0

aztán ezt kiszámolod tagonként, összevonod, stb. Általános iskolás anyag.

-3 négyzete +9, 6-szor mínusz 3 az -18, stb.

Az előjelekre ügyelni kell!


Ha nem sikerül, szólj még.

2014. febr. 12. 19:13