Egy 3 napos kerékpártúra első napján megtettük az út negyedét és még 6 km-t.A második napon a hátralévő út harmadát és még 2 km-t,így az utolsó napra 44 km mardt. Milyen hosszú volt a kerékpártúra?2014. jan. 27. 20:07
1/3 anonim válasza:
Legyen a kerékpártúra kilométereinek száma x.
Az első nap megtett kilométerek száma x/4 + 6,
a második napon (x - (x/4 + 6))/3 + 2 = x/4,
a harmadik napon 44.
A három napon megtett kilométerek száma a túra kilométereinek számával egyezik, tehát
x/4 + 6 + x/4 + 44 = x,
x/2 + 50 = x,
x/2 = 50,
x = 100.
Tehát 100 km hosszú volt a kerékpártúra.
2/3 gatpista válasza:
100 km-es. Ha nem hiszed ellenőrizd le! Visszafele kell számolni. nagyon részletesen a megoldási terv: a 44 km-hez kell hozzáadni 2-öt tehát 46 ot kapunk. Ha ez 2/3-ad akkor az egy egész 69. Hozzáadunk 6-ot, és 75-öt kapunk. Ha ez 3/4-ed akkor az egy egész 100 lesz, ami egyben avégeredmény is. Remélem érthető a kiszámítás módja, próbáltam érthetően. Ui.: Most utoljára válaszoltam lecke kérdésre. Nem tudom, hogy csak simán lusta vagy, vagypedig nem érted, utóbbi esetben játj különmatekra. Egyébként hányadikos vagy?
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már magamtól majdnem jól oldottam meg,csak azért kértem a segítségeteket hogy biztos jól dolgoztam-e. Amúgy 9.es vagyok.
2014. jan. 27. 20:51