bekeretezett rész, át lett irva a keplet alapjan .... az 1 az = után azert kerult oda mert e^0 = 1
2013. dec. 29. 10:17
2/3 bongolo válasza:
Az a kérdés, hogy hogyan jött ki az átírásból az, ami kijött?
Az 1-et jól írtad, a nulladik hatvány miatt lett. A T/2-edik hatványos részt tényleg az Euler formula alapján írtátok át. A papíron az ω utólag lett föléírva az n után, de nem kellett volna! Valójában bizonyára csak szóban mondta a tanár, hogy ω·T/2 = π, így lett a -j·n·ω·T/2 hatványkitevőből -jnπ. Aztán pedig az Euler formula:
e^(-j·n·π) = cos(-nπ) + j·sin(-nπ) = cos nπ - j·sin nπ = (-1)ⁿ - j·0
Az érthető, hogy ω·T/2 = π?
f = 1/T
ω = 2π·f
stb.
És az érthető, hogy cos nπ = (-1)ⁿ ?
cos 0 = 1
cos π = -1
cos 2π = 1
cos 3π = -1
stb.
3/3 A kérdező kommentje:
igen igen :) koszonom a valaszaid ,megy a (Y)
2013. dec. 29. 23:15