Valaki ki tudná nekem fejteni (Viéte-formulával), hogy a -x^2+2x+c=0 egyenletnek mikor lesz 2 negatív gyöke?


2013. nov. 5. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor ha a szorzatuk pozitív, az összegük pedig negatív.
2013. nov. 5. 17:59
 2/6 A kérdező kommentje:
az addig megvan, de így x1+x2=-b/a, ami jelen esetben 2, akkor mi a megoldás? vagy akkor csak simán nincs olyan, hogy 2 negatív gyöke van?
2013. nov. 5. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Számold újra azt a 2-t.
2013. nov. 5. 18:25
 4/6 A kérdező kommentje:

-b/a=-2/-1=2

bárhogy számolom, ennyi lesz

2013. nov. 5. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, hülye vagyok.


Ebben az esetben sosincs 2 negatív gyöke.

Ezt magad is leellenőrizheted, ha behelyettesíted a megoldóképletbe akkor látszik, hogy a gyökök (1 -+ állandó), ami vagy mind2 pozitív, vagy 1 poz 1 neg.

2013. nov. 5. 19:02
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, én is így gondolkodtam, csak nehezen akartam elhinni, hogy nincs megoldás :D

de köszönöm a segítséget :)

2013. nov. 5. 19:18