Valaki geometriás feladatokat érti?

nos ez egy feladat lap és aki jól megoldja 5öst kaphat rá,mivel én nem vagyok jó matekos ezért szeretnélek megkérni titeket hogy aki megtudja oldani bármelyik feladatot légyszi csinálja meg és fotózza le nekem. köszönöm szépen. file:///C:/Users/ENIK%C5%90/Desktop/feladatlap.jpg
2014. febr. 12. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

A geometriában tudnék segíteni, de ebben a linkben a te géped C meghajtója szerepel, azt innen nem lehet látni.

Ha például [link] -ra feltöltenéd, és azt linkelnéd be...

2014. febr. 12. 12:20
 2/8 A kérdező kommentje:
[link] így?:)
2014. febr. 12. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:

1/

a = b+17 --> b = a-17

a = c-8 --> c = a+8


a^2 + (a-17)^2 = (a+8)^2

a^2 + a^2 - 34a + 289 = a^2 + 16a + 64

a^2 - 50a + 225 = 0

(a-25)^2 = 0


a = 25

b = 8

c = 33


a^2 = p*c

225 = 33*p

p = 6,82


q = c-p

q = 26,2

2014. febr. 12. 15:41
 4/8 anonim ***** válasza:

2/

a^2 + b^2 = c^2

256 + 552,25 = c^2

c^2 = 808,25

c>0

c = 28,43


p+q = 28,43

p/q = a/b


16+23,5 = 39,5


28,43/39,5 = 0,7197


p = 16*0,7197 = 11,52

q = 23,5*0,7197 = 16,91

2014. febr. 12. 15:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előző a 2/a volt.
2014. febr. 12. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos #3 félreértette az első feladatot. Helyesen:

[link]

2014. febr. 12. 16:51
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:D így kidolgozva a feladat nagyonjó,és az első válaszolónak is köszönöm:)
2014. febr. 12. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:

A harmadik feladat:

[link]

2014. febr. 13. 12:40