Szántó Ádám97 kérdése:

Az lenne a problémám hogy ezt a feladatokat hogyan kell megoldani? :D 2*sinx=-2 cos négyzet x-1=0 3*tg2x=3 levezetéssel :D :D

2014. febr. 3. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

3*tg2x=3 kikötés cos2x nem lehet 0

tg2x=1

2x=pi/4+k*pi

x=pi/8+k*pi/2

2014. febr. 3. 14:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha ezek gondot okoznak, akkor nem érted a szögfüggvények értelmezését. Nézd meg / értsd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

Ha továbbra is gond, írjál.

2014. febr. 3. 16:04
 3/4 A kérdező kommentje:
egyáltalán ezt a roszz trigonometrikus egyenletet nem birom felfogni még hozzá se tudok kezdeni segitsetek
2014. febr. 3. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor itt tényleg baj van.

Ajánlok egy oldalt , itt elég jól le vannak irva az alapok.Vannak benne feladatok és egyszerű egyenletek megoldással.

[link]

2014. febr. 4. 07:45