2014. febr. 11. 18:06
1/1 anonim válasza:
Ca + 1/2 O2 = CaO
20 gramm Ca ÷ 41 = 0,4878 mól (41 a Ca moláris tömege)
- egyenlet alapján 1 mólból 1 mól CaO keletkezik (ugyanis ha nincs az egyenletben szám írva a képlet elé akkor az 1 mólt jelent belőle)
- 0,4878 mól Ca-ból ugyanennyi tehát 0,4878 mól CaO lesz
CaO + H2O = Ca(OH)2
- itt is 1 mól CaO-ból 1 mól Ca(OH)2 lesz tehát 0,4878 mól CaO-ból ugyanannyi 0,4878 mól Ca(OH)2
- 0,4878 mól Ca(OH)2 = 36,585 gramm (0,4878×75 ahol 75 a Ca(OH)2 moláris tömege)
A válasz tehát: 36,585 gramm kalcium-hidroxid.