Addig jutottam el hogy a moláris tömegr CaF2 ...
Tovább segítene valaki? :/ :)
2012. febr. 1. 20:26
1/5 A kérdező kommentje:
* moláris tömege = 78 g/mol
2012. febr. 1. 20:27
2/5 anonim 



válasza:





anyád, sose tudtam ezeket, mindig puskáztam. szerintem te se tanuld meg, felesleges.
3/5 A kérdező kommentje:
de ez házi feladat :( és a tanárunknak szokása, hogy aki nem csinál házit az fog felelni ..://
2012. febr. 1. 20:28
4/5 anonim válasza:
Egyszerű aránypárral meg tudod oldani, ha 40 g Ca-hoz tartozik 38 g F, akkor 1 g Ca -hoz kell 1*38/40, azaz 0.95 g F
5/5 anonim 



válasza:





A képlet: CaF₂, vagyis egy kalcium atomra jut két fluor atom.
M(Ca) = 40 g/mol
M(F₂) = 2*19 = 38 g/mol
40 g Ca-ra jut ... ... 38 g F
1 g Ca-ra jut ... ... x g F
x = 1*38/40 = 0,95 g fluor (F⁻ ion) jut 1 gramm Ca⁺² ionra.