Fontos lenne!2013. nov. 6. 21:14
1/3 anonim válasza:
A)
2NaOH + H2SO4 --> Na2SO4 + 2H2O
n(NaOH)/2=n(H2SO4)
n(H2SO4)=m(NaOH)/(2*M(NaOH))=20/80=0,25 mol
Tehát 2
2/3 anonim válasza:
*Tehát 20 g NaOH 0,25 mól kénsavat közömbösít. Bocsi, lecsúszott a vége.
B)
Ca(OH)2 + H2SO4 --> Na2SO4 + 2H2O
n(Ca(OH)2)=n(H2SO4)=m(Ca(OH)2)/M(Ca(OH)2)=37/74=0,5 mol
Tehát 37 g Ca(OH)2 0,5 mól kénsavat közömbösít.
3/3 anonim válasza:
A lényeg , hogy az ilyen típusú feladatokat , mindig azzal kezd , hogy felírod a reakcióegyenletet , csak figyelj , hogy jól rendezd. Megnézed a mólarányt , csinálsz egy aránypárt , és gyakorlatilag a feladat kész . A feladat nehézsége tulajdonképpen az egyenlet felírásában van.