Mennyi kénsavat közömbösít a,20 gramm nátrium-hidroxid? B,37 gramm kalcium-hidroxid) képlete: Ca (OH) 2)

Fontos lenne!

2013. nov. 6. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A)

2NaOH + H2SO4 --> Na2SO4 + 2H2O


n(NaOH)/2=n(H2SO4)

n(H2SO4)=m(NaOH)/(2*M(NaOH))=20/80=0,25 mol

Tehát 2

2013. nov. 7. 10:49
 2/3 anonim ***** válasza:

*Tehát 20 g NaOH 0,25 mól kénsavat közömbösít. Bocsi, lecsúszott a vége.


B)

Ca(OH)2 + H2SO4 --> Na2SO4 + 2H2O

n(Ca(OH)2)=n(H2SO4)=m(Ca(OH)2)/M(Ca(OH)2)=37/74=0,5 mol

Tehát 37 g Ca(OH)2 0,5 mól kénsavat közömbösít.

2013. nov. 7. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:
A lényeg , hogy az ilyen típusú feladatokat , mindig azzal kezd , hogy felírod a reakcióegyenletet , csak figyelj , hogy jól rendezd. Megnézed a mólarányt , csinálsz egy aránypárt , és gyakorlatilag a feladat kész . A feladat nehézsége tulajdonképpen az egyenlet felírásában van.
2013. nov. 7. 21:02