a fordulatszámnak és a periódus időnek mi a jele?2014. febr. 9. 12:09
1/3 anonim válasza:
Fordulatszám rendszerint: n
Periódusidő pedig: T
De sokféleképp lehetne őket jelölni, a lényeg, hogy a köztük lévő kapcsolatot tudd!
2/3 anonim válasza:
Fordulatszám (másképpen frekvencia) jele f vagy ν (nű, görög betű)
A periódusidő (1 szó) jele T
Kis n a jele a fordulatok számának általában, t az n fordulat megtételéhez szükséges idő.
Képletek:
f = n/t
T = t/n
f = 1/T
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2014. febr. 9. 13:18