a fordulatszámnak és a periódus időnek mi a jele?
2014. febr. 9. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Fordulatszám rendszerint: n

Periódusidő pedig: T


De sokféleképp lehetne őket jelölni, a lényeg, hogy a köztük lévő kapcsolatot tudd!

2014. febr. 9. 12:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Fordulatszám (másképpen frekvencia) jele f vagy ν (nű, görög betű)


A periódusidő (1 szó) jele T


Kis n a jele a fordulatok számának általában, t az n fordulat megtételéhez szükséges idő.


Képletek:


f = n/t


T = t/n


f = 1/T

2014. febr. 9. 12:40
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2014. febr. 9. 13:18