[link]



992, 995-ös feladatot nem tudom megoldani :(


Tudnátok segíteni?



2014. febr. 3. 19:33
 1/3 bongolo ***** válasza:

Egy pontszerű töltés potenciálja a töltéstől r távolságra:

U = k·Q/r

ahol k = 9·10⁹ Nm²/C²


Több töltés esetén egyesével lehet kiszámolni a potenciálokat, aztán összeadni. A vektoros irány nem számít, csak a távolság, meg az, hogy a töltés pozitív vagy negatív.


992)

A szabályos háromszögben a magasság hossza m = a·√3/2, a súlypont távolsága pedig m·2/3 = a/√3

Vagyis most r = 10/√3 cm = 0,1/√3 m

Három egyforma töltés azonos távolságra:

U = 3·9·10⁹·10⁻⁸/(0,1/√3) = 270·√3·10 = 4676,54 V


995)

Az alsó két töltéstől a távolság r₁ = 0,1 m

A felső kettőtől r₂ = 0,1m·√2


U = 9·10⁹·( 5·10⁻⁷/r₁ − 2,5·10⁻⁷/r₁ + 6·10⁻⁸/r₂ + Q/r₂ )

-6000 = 9·( 250/r₁ + 540/r₂ + Q/r₂ )

-6000 = 9·( 2500 + 600/√2 + Q·10¹⁰/√2 )

...

Q = -5,0783·10⁻⁷ C

2014. febr. 4. 00:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]

2014. febr. 4. 11:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :D
2014. febr. 4. 19:34