Villamosmérnöki kar a BME-n?
Sziasztok!
Most főleg Bme-s végzős, vagy még hallgatóktól szeretnék választ kapni.
Az lenne a kérdés, hogy villamosmérnöki kar az mennyire nehéz, tudom ez relatív kérdés, de most úgy értem hogy a programozás az milyen mélységű, milyen nyelvet használ, illetve, hogy lenne ott esélyem , ha gimnáziumba emelt matekon vagyok, és idéntől fizika faktos is.(Mindig is érdekeltem a villamos dolgok, forrasztgatás, kapcsolási rajzok, ilyenből gondolom sok lesz:D, és műszaki rajzok kellenek majd, csak a kapcsolási rajzok dominálnak majd?)
Programozás, mint külön tárgy, első két félévben van C és C++ nyelven. Ha tanultál már programozni akár suliban, akár magadtól, akkor valószínűleg nem lesz gondod vele (bár mindenképpen elég munkás tárgy, sok otthoni gyakorlás kell a jó jegyhez).
Matekból első félév anyaga: komplex számok, térgeometria vektorokkal, egyváltozós deriválás-integrálás. Ezekről jó ha van valami fogalmad mikor odamész, és nem ott kell az alapoktól megtanulnod az egészet. (Emellett van még számítástudomány, mint külön tantárgy, ami kis kombinatorika, sok gráfelmélet, illetve csoportelméletből is egy kevés). Úgy általánosságban szerintem egy 90% körüli emelt matek érettségi már kifejezetten jó belépőnek számít, de persze ha az nincs meg, akkor sem teljesíthetetlen.
Fizika második félévtől van, ha le tudod tenni az emelt szintű érettségit 80-85% körülire, akkor nem fog majd a nehéz tárgyaid közé tartozni.
Műszaki rajz egyáltalán nincs, illetve mintatantervi órákon forrasztgatásra se nagyon számíts. :)
C-ből szerintem ez elég hasznos, van jegyzet, feladatok, előadások anyagai: [link]
(A mérnök-informatikusok programozás 1 tárgyához van, de lényegében ugyanaz, mint amit a villanyosoknak tanítanak.)
Ezt anno nem könyvből tanultam, úgyhogy azt nem tudok ajánlani, de szerintem ha csak úgy kiválasztasz egyet ami első ránézésre szimpatikus, nem lőhetsz nagyon mellé.
C++-ból a Benedek-Levendovszky: Szoftverfejlesztés C++ nyelven alapján tanítanak, de azzal egyelőre még felesleges foglalkoznod szerintem, az egyetemen is csak második féléves anyag.
A heti 7 matek óra meg valószínűleg elég ahhoz, hogy ne a 2-es, hanem a 4-5-ös legyen majd a cél matekból. (Megfelelő alapokkal az első félév 2/3-a ismétlés, ami azért annyira nem vészes...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!