Hogy kell a számok összes osztóját megkeresni?

560, 1024 és 1800-nak kell az összes közös osztóját megkeresni
2014. febr. 3. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez könnyű feladat, mert 1024=2^10, azaz 2 hatvány.

560-nak és 1800-nak is elkészíted a szokásos módon a törzstényezős felbontását. 560=2^4*5*7 ill. 1800=2^3*3^2*5^2. Lnko(1024,560,1800)=2^3 (közös tényezők a legkisebb kitevővel). Ezután a közös osztók 2, 2^2 és 2^3.

Azaz 2, 4 és 8. Remélem érthető volt. Sz. Gy.

2014. febr. 5. 12:08