olyan feladatot kaptam hogy :
szimetrikus 3szög adatait keresem meg az alap jele :a
a=12cm b=10 cm Ma=?
hogy kezdjek hozzá ????
2009. dec. 6. 14:55
1/2 anonim válasza:
Hanyadikos vagy? Pitagorasz tételt tanultad már? szimmetrikus háromszög alapon lévő 2 oldala egyenlő hosszú. Ma derékszöget zár be az alappal.
Pitagorasz tételéből: a/2 a négyzeten+Ma a négyzeten= b négyzete
Tehát:
12/2 a négyzeten 6*6=36
10*10=100
36+Ma négyzet=100
Ma négyzet= 100-36=64
Ma=8,mert 8*8=64
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. amúgy 8.-os vagyok a Pitagorasz tételt most vesszük de ezt valahogy nem értetem. és még egyszer kösz
2009. dec. 7. 15:16