Matek házi. Hogy csináljam?


olyan feladatot kaptam hogy :

szimetrikus 3szög adatait keresem meg az alap jele :a

a=12cm b=10 cm Ma=?

hogy kezdjek hozzá ????


2009. dec. 6. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Hanyadikos vagy? Pitagorasz tételt tanultad már? szimmetrikus háromszög alapon lévő 2 oldala egyenlő hosszú. Ma derékszöget zár be az alappal.

Pitagorasz tételéből: a/2 a négyzeten+Ma a négyzeten= b négyzete

Tehát:

12/2 a négyzeten 6*6=36

10*10=100

36+Ma négyzet=100

Ma négyzet= 100-36=64

Ma=8,mert 8*8=64

2009. dec. 6. 15:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. amúgy 8.-os vagyok a Pitagorasz tételt most vesszük de ezt valahogy nem értetem. és még egyszer kösz
2009. dec. 7. 15:16