Péter pénzének 16%-a ugyanannyi, mint Lali pénzének a 24%-a.Menni pénze van minegyiknek külön-külön,ha összesen 1250 forintjuk van??Köszii2009. dec. 6. 14:32
1/4 anonim válasza:
P*0,16 =L*0,24
P+L= 1250-> 1250-L=P
(1250-L)*0,16=L*0,24 zárójel felbontás
200-0,16L=0,24L hozzáadunk 0,16L-t
200= 0,4 L osztunk 0,4-el
L=500 Lalinak 500 Ft-ja van.
P=1250-500=750 Péternek 750 Ft-ja van.
Ellenőrzés:
750*0,16=500*0,24
120=120
2/4 anonim válasza:
P*16 %= L*24 %
ebből az arány: P/24=L/16
24+16=40
1250/40=31,25
Péter pénze:31,25*16=500
Lali pénze: 31,25*24=750
3/4 anonim válasza:
Az arány jó, az eredmény pont fordítva. A szorzást rontottad el haver! P=750 L=500
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2009. dec. 6. 16:56