Valaki segítsen nekem$$Nem tudom megcsinálni a matek házimat!?

Péter pénzének 16%-a ugyanannyi, mint Lali pénzének a 24%-a.Menni pénze van minegyiknek külön-külön,ha összesen 1250 forintjuk van??Köszii
2009. dec. 6. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

P*0,16 =L*0,24

P+L= 1250-> 1250-L=P

(1250-L)*0,16=L*0,24 zárójel felbontás

200-0,16L=0,24L hozzáadunk 0,16L-t

200= 0,4 L osztunk 0,4-el

L=500 Lalinak 500 Ft-ja van.

P=1250-500=750 Péternek 750 Ft-ja van.

Ellenőrzés:

750*0,16=500*0,24

120=120

2009. dec. 6. 14:46
 2/4 anonim ***** válasza:

P*16 %= L*24 %

ebből az arány: P/24=L/16

24+16=40

1250/40=31,25

Péter pénze:31,25*16=500

Lali pénze: 31,25*24=750

2009. dec. 6. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Az arány jó, az eredmény pont fordítva. A szorzást rontottad el haver! P=750 L=500
2009. dec. 6. 14:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2009. dec. 6. 16:56