Hogy tudnám megoldani ezt a feladatot? f (x) = (x-2) -4. Adja meg az értékkészletét, zérushelyeit!

2014. jan. 26. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

értékkészlet a valós számok hamaza.

zérushelyhez meg kell oldani:

(x-2)-4=0 egyenletet.

2014. jan. 26. 14:59
 2/6 savanyújóska ***** válasza:
Értékkészlet: Amilyen értékeket felvehet a függvény, tehát f(x) lehetséges értékei. (Pl. f(x) = x^2 esetén Df = R+ U {0} - pozitív valós számok és 0). Zérushelye pedig ott van, ahol f(x) = 0! Innentől pedig már csak számolni kell...:D
2014. jan. 26. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az f(x)=x-6. Biztosan nem ez lenne függvény!

(x-2)^2-4 (x-2) a négyzeten -4, vagy

(x-2)^(-4) (x-2) a mínusz negyediken? Vagy mi?

2014. jan. 26. 15:02
 4/6 anonim válasza:
Az elméleti részét fent olvashattad szaknyelv nül szerintem:Ábrázold kordináta rendszerben told el pozitiv irányba az x tengelyen ma negativ irányba az y-on. Mivel nem kell "torzítani" (az zárójel elött nincs szorzás) lényegébe egy átlós vonalt kapsz ez a függvány egy linerális függvény. a zérushely az ahol a fügvény metszi az x tengelyt az értékészletre már nem emlélkszek de a könyvedbe feltéve ha iskolás vgy biztos bennt van. bocs helyesírásért de telóról írok
2014. jan. 26. 15:05
 5/6 anonim válasza:
* az a nül a válaszban nélkül akart lenni
2014. jan. 26. 15:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem írtál el valamit? nem inkább (x-2) a négyzeten?
2014. jan. 26. 17:20