2014. jan. 26. 14:53
1/6 anonim válasza:
értékkészlet a valós számok hamaza.
zérushelyhez meg kell oldani:
(x-2)-4=0 egyenletet.
2/6 savanyújóska válasza:
Értékkészlet: Amilyen értékeket felvehet a függvény, tehát f(x) lehetséges értékei. (Pl. f(x) = x^2 esetén Df = R+ U {0} - pozitív valós számok és 0). Zérushelye pedig ott van, ahol f(x) = 0! Innentől pedig már csak számolni kell...:D
3/6 anonim válasza:
Amit leírtál, az f(x)=x-6. Biztosan nem ez lenne függvény!
(x-2)^2-4 (x-2) a négyzeten -4, vagy
(x-2)^(-4) (x-2) a mínusz negyediken? Vagy mi?
4/6 anonim válasza:
Az elméleti részét fent olvashattad szaknyelv nül szerintem:Ábrázold kordináta rendszerben told el pozitiv irányba az x tengelyen ma negativ irányba az y-on. Mivel nem kell "torzítani" (az zárójel elött nincs szorzás) lényegébe egy átlós vonalt kapsz ez a függvány egy linerális függvény. a zérushely az ahol a fügvény metszi az x tengelyt az értékészletre már nem emlélkszek de a könyvedbe feltéve ha iskolás vgy biztos bennt van. bocs helyesírásért de telóról írok
5/6 anonim válasza:
* az a nül a válaszban nélkül akart lenni
6/6 anonim válasza:
Nem írtál el valamit? nem inkább (x-2) a négyzeten?