A nulla nem ér!! :D2014. jan. 25. 17:57
1/3 A kérdező kommentje:
Hoppá. Rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Természetesen nem arra vagyok kíváncsi, hogy van-e, hanem ha van, akkor melyik?
2014. jan. 25. 17:57
2/3 savanyújóska válasza:
2x^2 = y^2, x,y € Z+
|y| = sqrt(2*x^2) = sqrt(2) * sqrt(x^2) = sqrt(2) * |x|
Tehát nincs.
3/3 anonim válasza:
Csak gondolj bele, hogy mi egy négyzetszám és rájössz, hogy olyan szám, aminek a prímtényezősfelírásában minden szám páros hatványon szerepel.
Ha egy ilyen számot kettővel szorzod, akkor ezt nyilván elrontod, hisz a kettes ezentúl páratlan kitevőn lesz.