Van-e olyan négyzetszám, amelynek kétszerese szintén négyzetszám?

A nulla nem ér!! :D
2014. jan. 25. 17:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Hoppá. Rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Természetesen nem arra vagyok kíváncsi, hogy van-e, hanem ha van, akkor melyik?
2014. jan. 25. 17:57
 2/3 savanyújóska ***** válasza:
100%

2x^2 = y^2, x,y € Z+

|y| = sqrt(2*x^2) = sqrt(2) * sqrt(x^2) = sqrt(2) * |x|


Tehát nincs.

2014. jan. 25. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolj bele, hogy mi egy négyzetszám és rájössz, hogy olyan szám, aminek a prímtényezősfelírásában minden szám páros hatványon szerepel.


Ha egy ilyen számot kettővel szorzod, akkor ezt nyilván elrontod, hisz a kettes ezentúl páratlan kitevőn lesz.

2014. jan. 25. 18:15