Fizika HF! Az áruházban egy vásárló 10N erővel meglöki a 25kg tömegű bevásárlókocsit. Mekkora utat tesz meg a kocsi 3s alatt, ha a súrlódástól eltekintünk?

Valaki tudna segíteni pls?

2014. jan. 25. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

F=m*a

10N=25kg*0,4m/s

=> a=0,4m/s

s= a/2*t^2

s=0,2m/s*9s= 1,8m

2014. jan. 25. 17:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jan. 25. 18:24