És mennyi idő alatt érne célba, ha útjának első felét (75 kilométert a megengedett 90 km/h-s, második felét a nagy forgalom miatt csak 20 m/s-os sebességgel tenné meg? aki tudja, szeretném levezetve kérni:)2013. okt. 2. 16:09
2/2 Sinead válasza:
1)
v=s/t sebesség=út/idő.
v=150000(méter)/4800(másodperc)=31.25m/s = 112.5km/h (3.6 a váltószám.)
2)
t=s/v
t1=75(km)/90(km/h)=0.83 óra, azaz kerekítve 50 perc
t2=75(km)/72(km/h)=1.042 óra, azaz kerekítve 62 perc.
t1+t2= 112 perc.