Egy auto 80 perc alatt jut el a 150 km-re lévő úti céljához. Mekkora az átlag sebessége?

És mennyi idő alatt érne célba, ha útjának első felét (75 kilométert a megengedett 90 km/h-s, második felét a nagy forgalom miatt csak 20 m/s-os sebességgel tenné meg? aki tudja, szeretném levezetve kérni:)

2013. okt. 2. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
31,25 m/s
2013. okt. 2. 16:15
 2/2 Sinead válasza:

1)

v=s/t sebesség=út/idő.

v=150000(méter)/4800(másodperc)=31.25m/s = 112.5km/h (3.6 a váltószám.)


2)

t=s/v

t1=75(km)/90(km/h)=0.83 óra, azaz kerekítve 50 perc

t2=75(km)/72(km/h)=1.042 óra, azaz kerekítve 62 perc.

t1+t2= 112 perc.

2013. okt. 2. 16:32