Ha m=1kg F=20N R (sugár) =50cm akkor az f-et (fordulatszám) hogy tudom kiszámolni lépésről lépésre? (fizika)

2014. jan. 23. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Fcp = 20 N

m = 1 kg

R = 0,5 m

-----------


Fcp = m*R*ω²

--> ω² = Fcp/(m*R) = 20/(1*0,5) = 40 1/s²


ω = gyök(40) = 6,325 1/s


ω = 2π·f

--> f = ω/(2π) = 1 Hz

2014. jan. 23. 20:43