Egy 3szog oldalai 3,4 es 6 cm esek. Mekkorak a hozza hasonlo 3szog oldalai ha a legrovidebb oldala 10,5 cm?

2014. jan. 22. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

b/4 = 10,5/3 --> b = 4*10,5/3 = 14


c/6 = 10,5/3 --> c = 6*10,5/3 = 21

2014. jan. 22. 21:27
 2/2 anonim ***** válasza:

b/10,5=4/3 -> b=4*10,5/3=14

c/10,5=6/3 -> c=6*10,5/3=21

2014. jan. 22. 21:28