Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok. Lenne hozzá...

Egri csillagok. Lenne hozzá pár kérdésem. ( A többi lent ) segíteni?

Figyelt kérdés

1.Képzeld magad elé Gárdonyit, amint ül az írómappája előtt és tervezi a fejezetet. a rab oroszlánt.

a szöktetéshez szövetségest kell találniuk az őrök között miért?

a szövetségesnek pénztelen , elégedetlennek kell lenie miért?

négyszemközt kell vel találkozniuk miért?

a szöktetés végül nem sikeerülhet miért?

2. itt választották a szöktetéshez a négyevezős görög hajót?

Török Bálint rabtársa


Elolvastam a könyvet de ezeket nem találtam benne kérlek titeket hogy minnél gyorsabban válaszoljatok!!!


2013. dec. 28. 14:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia !

Szerintem azért nem találod ezt a regényben, mert ez egy "fikció".

Úgy is fogalmaz a tanár, hogy képzeld magad Gárdonyi helyébe, aki tervezi a fejezetet !

Tehát véleményem szerint Neked kell egy általad elképzelt történetet kitalálni, nem arra van szükség, ami a könyvben van.

Az igazság persze az, hogy két szöktetési kísérlet van a regényben, erről nem esik szó !

Szóval kicsit homályos nekem a dolog !

Többi osztálytársad hogyan értelmezte ezt ?

2.

Nem itt választották a görög hajót, hanem a második szöktetésnél.

Török Bálint rabtársa, legalább is az, akivel "jóban van": Maylád István.

2013. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi de nem igazán értelek ha van időd légyszives írd le újból érthetőbben.
2013. dec. 30. 19:02
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia !

Azt gondolom, kb. így kellene megírni a válaszokat:

1. pont

Szövetségest kell találni az őrök között, miért ?

Azért, mert már a parancsnokot Veli béet, utána a következő parancsnokot, Izmail béget már próbálták megvesztegetni, aranytányérral, pénzzel, de a szöktetés mégsem sikerült.

Egy őrt például az őrségváltás idején kinézhetnek maguknak Gergelyék, és amikor elhagyja a Héttoronyt, beszédbe elegyedve vele, rávehetik arra, hogy segítsen nekik.

2. pont

A szövetségesnek pénztelennek, elégedetlennek kell lennie, miért ?

Csak így vehető rá arra, hogy segítsen nekik. Lehetne mondjuk egy gyerekkorában elrabolt magyar is, aki gyűlöli a törököket és csak az alkalmat várja, hogy elszökjön innen, ő maga is.

3. pont


Négyszemközt kell vele találkozni, miért ?

Természetesen azért, hogy ne legyen "szem" és "fültanúja" a beszélgetésnek, különben mindannyian bajba kerülhetnek, az őr és Gergelyék is az életükkel játszanak.

4. pont

A szöktetés végül nem sikerülhet, miért ?

Mert a Héttornyot nagyon erősen őrzik. A magyar rabok királyi foglyoknak számítanak, súlyos bilincsben van Török Bálint, amit csak éjszakára vesznek le róla. Könnyen felismerhető lenne, ha kifelé mennének vele a kapun.

Ezt parancs nélkül nem is lehetne végrehajtani.

Tehát mindenképpen a Héttorony parancsnokát is be kellene avatni a haditervbe, ami már megtörtént korábban, ahogy leírtam 2 alkalommal is, és kudarccal végződött mindkettő.


Nem tudom érted-e így, vagy beszélgessünk róla még ?

2013. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm de azt még mindig nem írta le hogy hol választották meg a négyevezős hajót.
2013. dec. 31. 17:08
 5/20 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni hogy A rab oroszlén résznek milyen más nevet adnál????????
2013. dec. 31. 17:11
 6/20 anonim ***** válasza:

Azt már írtam az első válaszomnál, hogy a négyevezős hajót a második szöktetés szervezésekor választották, hogy azzal meneküljenek majd.

Azt a címet adnám: Szöktetés a Héttoronyból

2013. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm de nem azt kérdezi hogy mikor? hanem azt hogy hol?
2014. jan. 5. 17:18
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez is Egri csillagok csak ez most már Eger veszedelme ezek a kérdéseim lenne aki tud légyszives írjon. 1. Az egriek esküt tesznek. milyen tárgy az, amelyre ujjukat téve elmondják az eskü szövegét?

2. Miért bízik a várkapitány abban, hogy túlerő ellenére a magyarok megnyerik a háborút?

3. Miért került a legtöbb végvár török kézre?

4. Éjszaka bekiabálnak Gergelynek. Mit akar a török, mit mond neki?

5. A harc közben egy bátor hadnagy meghal, az ő nevét egy bástya is őrizte. Ki volt ő?

6. Ebben a fejezetben Török Bálintról is kiderül valami. Mit tudtál meg róla?

7. Gergely először nem hiszi el, hogy a fia a töröknél van. Egy este azonban mégis hinni kezdi. mi volt ennek az oka?

8. Hogyan válaszolt Dobó arra a török levélre, amelyet egy "szőrös, vén paraszt" hozott?

9. Milyen volt a török?

Tisztségek, rangok?

Fegyverek?

12. Magyarok: Kik védték eger várát?

Tisztségek, rango?

Fegyverek?

Elolvastam a könyvet csak ezeket nem találtam meg.

2014. jan. 15. 19:49
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves erzsimama a válaszodat ugye számíthatok magára az utólsó résznél a Holdfogyatkozásnál???
2014. jan. 16. 18:58
 10/20 A kérdező kommentje:

Holdfogyatkozás:

1. Mit jelent az 5. rész címe?

2. Miért lenne találó a "Többet ésszel, mint erővel" szólás?

3. KI volt az áruló?

4. Mi a véleményed az árulásról?

5. Milyen csta kiálltások biztatások vannak a csata hevében?

6. Írj levelet Ferdinánd királynak, melyben beszámolsz az egri csatáról és a győzelemről! ( Dobó nevében)

2014. febr. 12. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!