Az apa 4 óra, a fia 5 óra alatt ásta volna fel a kertet. Együtt fogtak hozzá a munkához, de az apának x idő múlva el kellett mennie. Mennyi ideig dolgoztak együtt, ha a fiú fél óra múlva végzett?

Aki tudja a megoldást az priviben a gondolatmenetet is elküldené? Előre is köszi:)

2014. jan. 12. 18:27
 1/1 doracell ***** válasza:

A fiú 1 óra alatt az 1/5-ével végez, tehát fél óra alatt az 1/10-ével. Azaz együtt megcsinálták a 9/10-ét, x idő alatt.

x/4+x/5=9/10

5x/20+4x/20=18x/20

9x=18

x=2 (óra)

2014. jan. 13. 00:02