Aki tudja a megoldást az priviben a gondolatmenetet is elküldené? Előre is köszi:)2014. jan. 12. 18:27
1/1 doracell válasza:
A fiú 1 óra alatt az 1/5-ével végez, tehát fél óra alatt az 1/10-ével. Azaz együtt megcsinálták a 9/10-ét, x idő alatt.
x/4+x/5=9/10
5x/20+4x/20=18x/20
9x=18
x=2 (óra)