Nem tudom megcsinálni a fizika házit már egy fél órája?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gimibe másodikos vagyok. A fizikát értem is meg minden, de olyan házit kaptam, amit képtelen vagyok megcsinálni (jelenleg a hőtannal, azon belül a hőtan 1. főtételével foglalkozunk) :



Egy dugattyúval lezárt hengerben 5 mol 27°C-os levegő van. A dugattyúval a levegőt állandó hőmérsékleten eredeti térfogatának felére nyomjuk össze. Mennyi a gáz belső energiájának megváltozása?


n = 5mol

T = 27°C = 300K

Delta Eb = ?


2009. dec. 2. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mivel a hőmérséklet nem változik, így a folyamat izoterm. Ha megkeresed a könyvedben, elvileg az lesz, h izoterm állapotváltozásnál a belső energiaváltozás nulla.

[link]

Itt van:)

2009. dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
100%, hogy nem, mert a tanárnő direkt mondta, hogy vigyázzunk mit mivel számolunk, a számolás menetére, mert hosszú és nehéz.
2009. dec. 2. 18:04
 3/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, nulla lesz a végeredmény!

delta Eb=NxkxdeltaT

k=Boltzmann-állandó

deltaT=0, ezért a szorzat is nulla

Nem lehet más!

2009. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet, h szívatni akart:D Vagy nem tudom, de láthatod te is, a mozaikos könyv is ezt írja:)
2009. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is tizedikes vagyok és fizika szakos, szerintem is 0, előttem már leírták miért.

Majd írd meg,hogy mire gondolt a tanár :D

De szerintem csak ugatni akart, mert ez a legegyszerűbb feladat :D

deltaEb=0

2009. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát nem 0... Tényleg számolni kellett...
2009. dec. 3. 20:29
 7/18 anonim ***** válasza:
Az elég érdekes. Kérdezd már meg légyszíves a tanárod, h miért is nem 0....
2009. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az lehetetlen. Akkor valamit te értettél félre, de nagyon! Írj légyszíves, nem bírom, ha így marad egy kérdés!
2009. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Semmit nem értettem félre. Direkt odamentem a tanárhoz órán és megkérdeztem, hogy nulla-e az eredménye ennek a feladatnak. Mondta, hogy nem. Ennyi.
2009. dec. 4. 18:33
 10/18 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul írtad le a feladatot!
2009. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!