2014. jan. 11. 20:10
1/3 anonim válasza:
Tudni kell, hogy a koszinuszfüggvény értéke π+π/3-nál, valamint -π/3-nál (és ezek 2k*π többszöröseinél, ahol k tetszőleges egész) lesz -1/2, tehát:
III. negyedben:
3x-π/3=π+π/3+k*2π /összevonás
3x-π/3=4π/3+k*2π /+π/3
3x=5π/3+k*2π /:3
x=5π/9+k*2π/3, ahol k tetszőleges egész.
IV. negyedben:
3x-π/3=-π/3+l*2π /+π/3
3x=0+l*2π /:3
x=0+l*2π/3, ahol l tetszőleges egész.
2/3 anonim válasza:
Elnézést! Jelezném, hogy a második megoldás-köteg hibás:
3/3 anonim válasza:
Igen, igaz :) Valami matt szinuszra oldottam meg az egyenletet. A II. negyedben kell a -1/2 értékét keresni, vagyis π-π/3-nál, ekkor
III. negyedben:
3x-π/3=π-π/3+l*2π /+π/3
3x=π+l*2π /:3
x=π/3+l*2π (l tetszőleges egész)