Hogy kell ezt a feladatot megoldani? cos (3x-pi/3) =-1/2

2014. jan. 11. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudni kell, hogy a koszinuszfüggvény értéke π+π/3-nál, valamint -π/3-nál (és ezek 2k*π többszöröseinél, ahol k tetszőleges egész) lesz -1/2, tehát:


III. negyedben:

3x-π/3=π+π/3+k*2π /összevonás

3x-π/3=4π/3+k*2π /+π/3

3x=5π/3+k*2π /:3

x=5π/9+k*2π/3, ahol k tetszőleges egész.


IV. negyedben:

3x-π/3=-π/3+l*2π /+π/3

3x=0+l*2π /:3

x=0+l*2π/3, ahol l tetszőleges egész.

2014. jan. 11. 20:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Elnézést! Jelezném, hogy a második megoldás-köteg hibás:

[link]

2014. jan. 11. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, igaz :) Valami matt szinuszra oldottam meg az egyenletet. A II. negyedben kell a -1/2 értékét keresni, vagyis π-π/3-nál, ekkor


III. negyedben:

3x-π/3=π-π/3+l*2π /+π/3

3x=π+l*2π /:3

x=π/3+l*2π (l tetszőleges egész)

2014. jan. 11. 22:41