-5sinx+cosx=3cosx
Radiánban kell megadni a megoldást.
2014. jan. 9. 10:52
1/2 anonim válasza:
-5sin x + cos x = 3cos x
Mindkét oldalból elveszünk cos x-et.
-5sin x = 2cos x
Mindkét oldalt oszthatjuk -5cos x-szel, mert ahol cos x = 0, ott sin x ≠ 0.
tg x = -0,4
Második síknegyed, kell egy segédszög az első síknegyedben, amire tg y = 0,4.
tg y = 0,4 --> y = 0,381 (Periódus nem kell.)
x = π - y
x = π - 0,381
x = 2,76 + k·π, k ϵ Z
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jan. 9. 11:21