Ezt a feladatot hogy kell megoldani?


-5sinx+cosx=3cosx

Radiánban kell megadni a megoldást.


2014. jan. 9. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

-5sin x + cos x = 3cos x


Mindkét oldalból elveszünk cos x-et.


-5sin x = 2cos x


Mindkét oldalt oszthatjuk -5cos x-szel, mert ahol cos x = 0, ott sin x ≠ 0.


tg x = -0,4


Második síknegyed, kell egy segédszög az első síknegyedben, amire tg y = 0,4.


tg y = 0,4 --> y = 0,381 (Periódus nem kell.)


x = π - y

x = π - 0,381

x = 2,76 + k·π, k ϵ Z

2014. jan. 9. 11:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jan. 9. 11:21