Jól oldottam meg a feladatot? Help


A háromszög egyik oldala kétszer akkora, a másik oldal 4,6 cm-rel nagyobb, mint a harmadik oldal. A háromszög kerülete: 32,2 cm.


a) Milyen hosszú a háromszög legkisebb oldala?

b) Milyen hosszú a háromszög középső oldala?

c) Milyen hosszú a háromszög legnagyobb oldala?

d) A legrövidebb oldal hány %-a a középső oldalnak?


Nekem ezek a válaszok jöttek ki:

a) 4,6

b) 9,2

c)18,4

d) 50%


Jók vagy elrontottam? Köszi a segítséget :)



2014. jan. 8. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szöveget nem értetted meg jól:

[link]

2014. jan. 8. 21:30
 2/2 anonim válasza:

Elrontottad. Íme az egyenlet, amivel én oldottam meg:

x + x/2 + x - 4,6 = 32,2

2x + x + 2x - 9,2 = 64,4

5x - 9,2 = 64,4

5x = 73,6

x = 14,72


Ez ez az oldal, ami 4,6 cm-rel nagyobb az egyik oldalnál, és kétszerese a másiknak. Tehát a 3 oldal:

7,36

10,12

14,72


A d meg csak sima százalékszámítás:

7,36/10,12 * 100 = 72,727272727272727272.....

2014. jan. 8. 21:30