Logikai szita formula feladat. SOS! Segítene egy jó matekos?


Tehát a feladat:

Egy osztály 30 tanulója közül a matematikát 12-en, a fizikát 14-en, a kémiát pedig 13-an szeretik. Öt tanuló a matematikát és a fizikát is, hét a fizikát és a kémiát is, négy a matematikát és a kémiát is szereti; hárman vannak, akik mindhárom tárgyat szeretik. Hányan vannak, akik nem szeretik egyiket sem a három tárgy közül?



Előre is köszönöm!!! :)



2014. jan. 11. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
csinálj halmaz ábrát és kiderül :)
2014. jan. 11. 18:50
 2/13 A kérdező kommentje:
Itt kell alkalmazni a Venn-diagramot,ugye?
2014. jan. 11. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:
úgy gondolom igen
2014. jan. 11. 18:54
 4/13 anonim ***** válasza:
bár lehet hülyeséget írtam bocsi
2014. jan. 11. 18:58
 5/13 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2014. jan. 11. 19:00
 6/13 anonim ***** válasza:
sztem 6
2014. jan. 11. 19:03
 7/13 A kérdező kommentje:
lehet,hogy valamit nem jól csináltam,de nekem 4 jött ki.
2014. jan. 11. 19:14
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Belülről kezded el kitölteni:

1. mind a hármat szereti, beírod a közepére, hogy három

2. Matekot és kémiát szereti: 4, de abból már 3-at beírtál középre, 4-3=1

3. Fizikát és kémiát szereti: 7, de abból már 3-at középre beírtál: 7-3=4

4. Matekot és fizikát szereti: 5, de abból már 3-at középre beírtál, 5-3=2

Aztán folytatod: Matekot szereti:12

De ebből már beírtál a metekfizikába 2-t, 3-at középre, a matekkémiába 1-et, tehát a maradék:

14-2-3-1=6

5. Fizikát 14-en szeretik.

De ebből már beírtál a matekfizikába 2-t, a fizikakémiába 4-et, 3-at meg középre:

14-4-3-2=5

6. Kémiát 13-an szeretik.

De ebből már beírtál a kémiafizikába 4-et, a Kémiamatekba 1-et, 3-at középre, így:

13-4-3-1=5

Ha összeadod a diagramban szereplő összes számot, kijön, hogy 26.

Az osztálylétszám 30, 30-26=4

Alatta az általános képletet írtam.

2014. jan. 11. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Na, akkor jól csináltad, én meg hiába törtem magam:D
2014. jan. 11. 19:15
 10/13 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm szépen! :D

Útközben rájöttem én is,akkor csak jól csináltam. :D

Nagyon rendes vagy! :)

De legalább így szombat este matekozhattál egy kicsit,mindennek van jó oldala. ;)

2014. jan. 11. 19:17
1 2