Matematika szöveges feladatok?


Valaki levezetné nekem? :)

Egy zöldségárus körtét, almát és banánt árul. A háromféle gyümölcsből összesen 81kg ot adott el. almából 2x annyit adott el mint körtéből, banánból pedig 3x annyit mint almából hány kg ot adott el az egyes gyümölcsökből?


2014. jan. 11. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha almából A mennyiséget adott el, akkor a szöveg alapján körtéből A/2-nyit, banánból 3A-nyit, ezeknek az összege 81:


A+A/2+3A=81

4,5*A=81

A=18


Tehát almából 18kg-ot, körtéből 18/2=9kg-ot, banánból 3*18=54kg-ot adott el.

2014. jan. 11. 15:29
 2/5 A kérdező kommentje:

A+A/2+3A

ez nem csak 5A/2? a 4,5 hogy jött ki?

2014. jan. 11. 15:36
 3/5 A kérdező kommentje:
jaaa! semmi, megvan, köszi szépen! :)
2014. jan. 11. 15:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért a rend kedvért: A/2=0,5A, és A+0,5A+3A=4,5A :)


Persze nem így tanuljátok az egyenletmegoldást, hanem úgy, hogy közös nevezőre hoztok, stb, ez így azért volt kényelmesebb, mert az 1/2 egy véges tizedes tört, ha pl. A/3 lett volna, akkor 0,33333....A lett volna, azzal pedig nem kellemes számolni.

2014. jan. 11. 15:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a lényeg hogy megértettem, köszi szépen! :)
2014. jan. 11. 16:39