Egyszerűen nem értem hogy van ez, mert volt egy feladat, ami így nézett ki: [a,b,c] tehát ez az írjuk fel több féle képpen tipusú feladat. De csak 1 meg 2 elemű megoldások lettek, legalábbis egy csaj csinálta a táblánál és elvileg jó megoldás a:

[a]

[b]

[c]

[a,b]

[a,c]

[d,c]

de szerintem ez hülyeség, mert itt lennie kéne három eleműnek is nem?:O

A mostani feladatom: [a,b,c,d] és 16 megoldás van a tanár szerint. Már teljesen belezavarodtam ebbe a cserélgesd ide-oda dologba, Valaki segítene?:( Megköszönném!



#matematika #halmazos feladatok
2013. szept. 3. 22:10
 1/3 anonim válasza:
Konkrétan mi a kérdés?
2013. szept. 3. 22:13
 2/3 A kérdező kommentje:

az első, hogy jók-e a fenti megoldások.

a második pedig az, hogy ha igen akkor hogy cseréljem fel 16 féle képpen ezt a négy betűt?

2013. szept. 3. 22:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, itt jó lenne tudni, mi volt az eredeti feladat... Gondolom az, hogy írjuk fel az összes részhalmazát (vagyis minden olyan halmazt, amit az eredeti tartalmaz). Okos matematikusok kiszámolták, hogy egy n elemű halmaznak 2^n részhalmaza van, esetünkben n=3, így 2^3=8 részhalmaza van, itt viszont csak 6 lett felsorolva; kimaradt az [a,b,c] és az [] (üres) halmaz, ráadásul az utolsót elírtad, annak [b;c] halmaznak kellene lennie.


Legalábbis abból gondolom, hogy ez a feladat, hogy a tanár a 4 elemű halmazra 16 megoldást adott, ami pont annyi, amennyi a 4 elemű halmaz részhalmazainak száma (4^2=16), ezek:


[]

[a]

[b]

[c]

[d]

[a;b]

[a;c]

[a;d]

[b;c]

[b;d]

[c;d]

[a;b;c]

[a;b;d]

[a;c;d]

[b;c;d]

[a;b;c;d]


Remélem tudtam segíteni :)

2013. szept. 4. 09:03