Függvény deriválás? Hogyan csináljam? (Alább)


f(x)=(10x^2+5x)*lnx


Előre is köszi.



2013. jún. 3. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

hát egyszerűen a szorzás szabálya szerint, tehát


(20x+5)lnx+(10x.2+5x)(1/x)

2013. jún. 3. 14:47
 2/3 A kérdező kommentje:

Az oké, de levezetni, hogy kell?

A megoldás nekem is megvan, de az érdekelne, mi, miért annyinak jön ki. Például az a X/1 a végén hogy jött ki?

2013. jún. 3. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:

ha szorzatot akarunk deriválni (f*g)=f'*g+f*g'

Ebben az esetben f=(10x^2+5x) és g=lnx

f'=20x+5 g'=1/x

Azért 1/x mert lnx deriváltja annyi.

Ezután az jön ki amit korábban írtam

2013. jún. 3. 15:05