f(x)=(10x^2+5x)*lnx
Előre is köszi.
2013. jún. 3. 14:43
1/3 anonim válasza:
hát egyszerűen a szorzás szabálya szerint, tehát
(20x+5)lnx+(10x.2+5x)(1/x)
2/3 A kérdező kommentje:
Az oké, de levezetni, hogy kell?
A megoldás nekem is megvan, de az érdekelne, mi, miért annyinak jön ki. Például az a X/1 a végén hogy jött ki?
2013. jún. 3. 14:51
3/3 anonim válasza:
ha szorzatot akarunk deriválni (f*g)=f'*g+f*g'
Ebben az esetben f=(10x^2+5x) és g=lnx
f'=20x+5 g'=1/x
Azért 1/x mert lnx deriváltja annyi.
Ezután az jön ki amit korábban írtam