Szilvi csokoládéval kínálja a vendégeit. Ha mindenkinek 4 db adna akkor két vendégnek nem jutna. Ha csak 3 db akkor 6 megmaradna. Hány vendégnek akarta elosztani a csokit Szilvi? MAGYARÁZAT IS KÉNE KÖSZI :D


2014. jan. 8. 20:14
 1/1 bongolo ***** válasza:

Két dolgot nem tudunk:

- hány csoki van. Jelöljük C-vel

- hány vendég van. Jelöljük V-vel


>>>Ha mindenkinek 4 db adna akkor két vendégnek nem jutna

vagyis V-2 vedégnek jut

4(V - 2) = C


>>>Ha csak 3 db akkor 6 megmaradna

3V = C - 6


Ez a két egyenletünk van, ebből kell kiszámolni.


4V - 8 = C ezt a C-t behelyettesítem a másik egyenletbe:

3V = (4V - 8) - 6

3V = 4V - 14

V = 14

2014. jan. 9. 00:01