Egy harcon 101 ember vett részt. Fegyvere mindenkinek volt,55 harcosnak csak ez. A többiek közül 20 harcosnak volt kulacs,35-nél pedig bajonettje. Vajon, hány harcosnál volt fegyver is, kulacs is, és bajonett is?

Válaszokat magyarázattal együtt nagyon-nagyon megköszönném!
2012. júl. 18. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

101 - 55 = 46

azaz 46 embernek volt fegyveren kívül más eszköze is.


20+35=55

azaz 55 embernél volt vagy kulacs vagy bajonett.


55-46=9

azaz 9 embernél volt fegyver, kulacs és bajonett is.

2012. júl. 18. 11:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Már mindenhogy gondolkodtam, csak nem ilyen egyszerű műveletekben...
2012. júl. 18. 11:19