Hány darab molekulát tartalmaz és mennnyi a tömege? : 2dm3 szobahőmérsékletű H2S-nek és HCL-nek köszönöm előre is


2014. jan. 8. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

V = 2 dm³ = 0,002 m³

T = 20°C = 293 K

---------

N = ?

m = ?


H2S

ρ = 1,36 kg/m³

ρ = m/V --> m = ρ*V = 1,36*0,002 = 0,00272 kg = 2,72 g


M = 34,0809 g/mol

34,0809 g --> 6*10^23

2,72 g --> N

------------

N = 6*10^23 * 2,72/34,0809 = 4,79*10^22


HCL

ρ = 1,52 g/dm3

m = ρ*V = 1,52*0,002 = 0,00304 kg = 3,04 g


M = 36,46094 g/mol

36,46094 g --> 6*10^23

3,04 g --> N

------------

N = 6*10^23 * 3,04/36,46094 = 5*10^22

2014. jan. 8. 21:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 13. 16:14