2013. febr. 18. 19:11
1/3 anonim válasza:
mit tudsz?
a térfogatot V=6m3=6000dm3
standard állapotú=24,5dm3/mol
ebből kiszámolod n(anyagmennyiséget)=V/Vm=244,89mol
N=n*NA=244,89*6*10^23=1,47*10^26 db molekula
2/3 anonim válasza:
1 mol gáz térfogata standard állapotban 24,5 dm3
6m3 gáz anyagmennyisége 6000/24,5=244,89mol
1mol anyagban 6*10^23 db molekula van.
244,89 mol anyagban 244,89*6*10^23=1469,34*10^23=1,46934*10^26 darab molekula van
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. febr. 18. 20:02