Van egy kémia feladatom amit nem tudok megoldani! Hány darab molekulát tartalmaz 6m3 standard állapotú CH4 gáz?

2013. febr. 18. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

mit tudsz?

a térfogatot V=6m3=6000dm3

standard állapotú=24,5dm3/mol

ebből kiszámolod n(anyagmennyiséget)=V/Vm=244,89mol


N=n*NA=244,89*6*10^23=1,47*10^26 db molekula

2013. febr. 18. 19:32
 2/3 anonim ***** válasza:

1 mol gáz térfogata standard állapotban 24,5 dm3

6m3 gáz anyagmennyisége 6000/24,5=244,89mol

1mol anyagban 6*10^23 db molekula van.

244,89 mol anyagban 244,89*6*10^23=1469,34*10^23=1,46934*10^26 darab molekula van

2013. febr. 18. 19:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. febr. 18. 20:02