Az egyenletrendszert nem értem,hogy behelyettesítő vagy egyenlő együtthatókkal kell megoldani.:( Mert egyikkel sem jön ki semmi, főleg nem a megoldás ami P(15;10)Köszönöm a segítséget!2014. jan. 6. 19:39
1/1 anonim válasza:
Mindkettővel kijön (ki kell jönnie):
E. együtthatókkal:
x-2y+5=0
4x+y-70=0
4x-8y+20=0
4x+y-70=0
II-I
9y-90=0 -> y=10
I: x-20+5=0 -> x=15
Behelyettesítéssel:
x-2y+5=0 -> x=2y-5
4x+y-70=0
I->II:
8y-20+y-70=0
9y=90 -> y=10
x=2*10-5=15