Egy atomi részecske az x-2y+5=0 egyenletű pályán száguld, egy másik részecske pedig a 4x+y-70 =0 egyenletű pályán. Melyik pontban ütközhetnek?

Az egyenletrendszert nem értem,hogy behelyettesítő vagy egyenlő együtthatókkal kell megoldani.:( Mert egyikkel sem jön ki semmi, főleg nem a megoldás ami P(15;10)Köszönöm a segítséget!

2014. jan. 6. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindkettővel kijön (ki kell jönnie):


E. együtthatókkal:

x-2y+5=0

4x+y-70=0


4x-8y+20=0

4x+y-70=0


II-I

9y-90=0 -> y=10


I: x-20+5=0 -> x=15


Behelyettesítéssel:

x-2y+5=0 -> x=2y-5

4x+y-70=0


I->II:

8y-20+y-70=0

9y=90 -> y=10


x=2*10-5=15

2014. jan. 6. 19:44