Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a részecske típus,...

Melyik az a részecske típus, amelyik mindig párosával keletkezik/létezik; és bármekkora távolságra van egymástól egy ilyen ikerpár, mindig pontosan, azonnal lekövetik egymás helyzetváltozásait - tehát, ha pl. az egyik megfordul, a másik is, stb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te az összefonódott kvantumállapotú részecskékre gondolsz.

Ez nem kitültetett részecsketípus ilyen tulajdonságokkal.

2011. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Greg Iles Isteni sugallat könyvében van ilyenről szó.

A nevét nem tudom, nem jut eszembe, csak az, hogy több ezer km távolságból a 2 részecske mindig minden körülmények között :D ugyanúgy viselkedik. Ha pl egy lapot bombáznak a részecskékkel, akkor mind2 részecske 99,8%-os valószínűséggel ugyanazt fogja tenni: kioltódik, áthatol, eltérül, stb.

2011. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Hát a "helyzetváltoztatás lekövetéséről" szó sincs!!

A kvantum-összefonódott fotonokról azt írták, hogy nagyon érdekes, ha mindkettőt áteresztjük egy-egy polárszűrőn, és a polárszűrő úgy van beállítva, hogy a rezgési síkra merőleges, akkor egyik sem megy át, ha párhuzamos akkor mindkettő átmegy, és most jön a lényeg, ha a polárszűrők olyan állásban vannak, hogy pl az áthaladás valószínűsége 50%, akkor vagy mindkettő átmegy vagy egyik sem, de olyan eset soha nincsen, hogy az egyik átmegy a másik nem.


Tehát tulajdonságban hasonlítanak, szó nincs arról, hogy ha az egyik elé tükröt teszel és visszaverődik, akkor a másik tükör nélkül is megfordulna, mert leköveti a másik mozgását...

2011. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Ez elméletileg lehet két bármilyen kis részecske (gyakorlatilag jobb ha minél kisebb) amit lézerrel azonos kvantumállapotban hoznak (több millió kisérlet után sikerül jelenleg 1 ilyen párt csinálni), előzővel egyetértve nem követik egymás helyváltoztatását.
2011. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg bármely részecskével lehetséges, de a fotonnal a legpraktikusabb. Ezen felül más érdekes tulajdonsága is van ezeknek a részecskéknek pl: a távolhatás, avagy lehet akár fényévekre egymástól a két "ikertesó" mindíg egyszerre reagálnak az állapotváltozásra, meghazuttolva Einstein-t.


Amugy a párkeltés viszonylag gyakori még a tökéletes vákumban is.A semmiből előbukkan egy részecske és egy antirészecske megszegve az energiamegmaradás törvényét, majd szinte pillanatok alatt összeütköznek, helyreállítva ezzel az energiamegmaradást.


(Ha nem fogalmaztam eléggé szakszerűen vagy tárgyi tévedés van benne, bocsi érte. Egyenlőre csak könyveket olvasok a témáról)


Érdekes lehet Hawking - Az idő rövid története c. könyv számodra.Ott részletesen elemezheted a témát.


JustFeelGood

19/F

2011. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!