Segítene valaki ebben a kémia feladatban?


Van két azonos méretű gázpalackunk.Az egyikben 48g standardállapotú oxigén gáz van.


a.)Hány klórmolekula van a másikban,ha a klórgáz is standarállapotú?

b.)Mekkora az oxigéngáz héliumgázra vonatkoztatott relatív sűrűssége?


Valaki nem olyan rég megoldotta már ezt a feladatot: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo.. még mindig nem értem,pl. azt,hogy az "a" feladathoz minek kell oda a 6.1023-on elé az a 9-es.

Legyen szíves valaki levezetni!


A helyes válaszokért jár a zöld kéz! :)


2014. jan. 6. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért, mert másfél mol O2 volt a palackba, tehát a klórgáz is másfél mol. Ha 1 mol= 6*10^23-onnal akkor másfél mol = 1,5 * 6 * 10^23-onnal(ami ugye 9* 10 ^23-on molekula), az ilyet mindig meg tudod oldani egyenes arányossággal.
2014. jan. 6. 18:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna,hogy ilyen egyszerű,köszi szépen! :) Ment a zöld kéz.
2014. jan. 6. 19:20