Segítene valaki ezt a feladatot megoldani?

Mekkora az a és b vektor hajlásszöge,ha |a|=2, |b|=23, ab=20?

2014. jan. 4. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

ab=a*b*cosalfa

cosalfa=ab/a*b

cosalfa=20/66

2014. jan. 4. 18:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Skaláris szorzatot kell felírni:


a*b=|a|*|b|*cos(a és b hajlásszöge), behelyettesítünk:

20=2*23*cos(a és b hajlásszöge)

0,434782608 (ennyit ad ki a számológép)=cos(a és b hajlásszöge)


definíció szerint a hajlásszög legalább 0°, legfeljebb 180°, ezért csak az I. vagy a II. negyed megoldása érdekel minket. Mivel a koszinusz csak az I. negyedben pozitív, ezért ott keressük a megoldást, amit a számológép ki is ad nekünk:


a és b hajlásszöge=24,22853826°(számológéppel).

2014. jan. 4. 18:13