az alábbi feladattal akadt gondom, a segitséget előre is köszönöm !
f(x)=2x / (1-x^2)^2
2014. jan. 4. 17:57
1/6 anonim válasza:
f(x) = h(x)/g(x)
h(x) = 2x
g(x) = (1-x^2)^2
(h(x)/g(x))' = [h'(x)*g(x) - h(x)*g'(x)]/g^2(x)
Innen már megy?
2/6 A kérdező kommentje:
nem, épp az, hogy eddig megy, és miután beirom, nem jön ki az eredmény ami kellene, és fogalmam sincs, hogy hol rontom el.
2014. jan. 4. 18:15
3/6 anonim válasza:
2x'=2
(1-x^2)^2'=2(1-x^2)*-2x=-4x(1-x^2)=-4x+4x^3
ezt kell behelyettesíteni amit az elöző irt.
szerintem ott rontod el hogy a nevező összetett függvény.
4/6 A kérdező kommentje:
és még itt is jó, behelyettesitem, és kiszámolom, és kapok olyat hogy x^4-en és az ahogy én számolok nem esik ki, de a feladat megoldása szerint a számlálóban 2*(3x^2+1) marad. nekem sehogy se jön ki.
2014. jan. 4. 18:38
5/6 anonim válasza:
2*(1 -2x^2 + x^4) - 2x*(-4x + 4x^3) =
2 - 4x^2 + 2x^4 + 8x^2 - 8x^4=
(2-8)x^4 + (-4+8)x^2 + 2 =
-6x^4 +4x^2 + 2=
2(3x^2 +1)*(1-x^2)
A nevezőben is van (1-x^2), ezzel egyszerűsítve esik ki a x^4.
6/6 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon szépen köszönök mindenet ! :)))))
2014. jan. 4. 19:07