Matematika, differenciáál számitás, segitene valaki?


az alábbi feladattal akadt gondom, a segitséget előre is köszönöm !


f(x)=2x / (1-x^2)^2



2014. jan. 4. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

f(x) = h(x)/g(x)


h(x) = 2x

g(x) = (1-x^2)^2


(h(x)/g(x))' = [h'(x)*g(x) - h(x)*g'(x)]/g^2(x)


Innen már megy?

2014. jan. 4. 18:09
 2/6 A kérdező kommentje:
nem, épp az, hogy eddig megy, és miután beirom, nem jön ki az eredmény ami kellene, és fogalmam sincs, hogy hol rontom el.
2014. jan. 4. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2x'=2

(1-x^2)^2'=2(1-x^2)*-2x=-4x(1-x^2)=-4x+4x^3

ezt kell behelyettesíteni amit az elöző irt.

szerintem ott rontod el hogy a nevező összetett függvény.

2014. jan. 4. 18:28
 4/6 A kérdező kommentje:
és még itt is jó, behelyettesitem, és kiszámolom, és kapok olyat hogy x^4-en és az ahogy én számolok nem esik ki, de a feladat megoldása szerint a számlálóban 2*(3x^2+1) marad. nekem sehogy se jön ki.
2014. jan. 4. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:

2*(1 -2x^2 + x^4) - 2x*(-4x + 4x^3) =

2 - 4x^2 + 2x^4 + 8x^2 - 8x^4=

(2-8)x^4 + (-4+8)x^2 + 2 =

-6x^4 +4x^2 + 2=

2(3x^2 +1)*(1-x^2)


A nevezőben is van (1-x^2), ezzel egyszerűsítve esik ki a x^4.

2014. jan. 4. 19:03
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon szépen köszönök mindenet ! :)))))
2014. jan. 4. 19:07