Kaptam egy olyan feladatot, amelyben fel vannak sorolva adatok(cm) és ki kell választani, hogy melyik lehet hegyesszögű, tompaszögű, derékszögű. A derékszögek megvannak, azt értem hogy kell. Szóval van például olyan, hogy: x cm: 14 cm

y cm: 5 cm

z cm: 8 cm

Meg kell állapítani azt, hogy meg lehet-e szerkeszteni tompaszögű háromszögnek, hegyesszögű háromszögnek vagy derékszögű háromszögnek.

Szóval a kérdésem: Hogyan lehet megállapítani, hogy meglehet-e szerkeszteni hegyesszögű háromszögnek és tompaszögűnek?

Előre is nagyon-nagyon köszönöm a segítséget! :)


2009. nov. 29. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ha a2+b2 kisebb c2-nél, akkor tompaszögű, ha nagyobb, akkor hegyesszögű a háromszög.

14 négyzete 196

5 négyzete 25

8 négyzete 64

25+64= 89 kisebb 196-nál, ez hegyesszögű.

25+196=221 nagyobb, mint 64 tompaszögű

64+196= 260 nagyobb, mint 25 tompaszögű

2009. nov. 29. 14:41
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Meg is csináltam.

2009. nov. 29. 15:09