Valaki segítene megoldani ezt a matek házit?


A színházban az ülőhelyek 3 kategóriára vannak osztva .Aszerint milyen mesze vannak a színpadtól

1.legközelebbi kettő ötödét teszi ki ez 11 euró

2. ez az ülőhelyek közepe ez is kettő ötödét teszi ki 10 euró

3. az legtávolabbi helyek 1 ötödét teszi ki ez 9 euró

150 jegyet ingyen szétosztogattak 1 ketegoriatol kezdve. ? adtak el pénzért . Ha az ingyen jegyek osztogatását hátúról kezdték volna 216 euróval több lenne a bevétel .Hány hely van a terembe ? Kérlek segítsétek nem tudom megoldani :(


2009. nov. 28. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

ez egy több lépésben megoldandó feladat.

legyen 'x' az ülőhelyek száma.

1/5=0,2 2/5=0,4 (így egyszerűbb)


(ha minden jegyet eladnának, akkor a bevétel 0,4x*11+0,4x*10+0,2*9 euró lenne, ami egyébként tökmindegy, csak azért írtam, hogy értsd, hogy értsd)


1. rész

150<=0,2x

(ekkor az előlról ajándékozott jegyek csak az 1. kategóriából fogynak, a hátulról adományozott jegyek csak a 3.ból.)

előlről elajándékozva a jegyeket a bevétel:

(0,4x-150)*11+0,4x*10+0,2*9

hátulról elajándékozva:

0,4x*11+0,4x*10+(0,2x-150)*9


a kettő különbsége 216.

kiszámolod a 'x'-et és két dolgot kell megnézni:

1. igaz az 'x'-re amit a rész elején felírtunk.

2. az 'x' egész szám (nincs fél szék)


2. rész

0,2x<150<=0,4x

(ekkor az előlről ajándékozott jegyek csak az 1. kategóriából fogynak, a hátulról adományozott jegyek a 3.ból. ÉS a 2.ból)

előlről elajándékozva a jegyeket a bevétel:

(0,4x-150)*11+0,4x*10+0,2*9

hátulról elajándékozva (a második kategóriába átlógó jegyek száma 150-0,2x):

0,4x*11+(0,4x-(150-0,2x))*10+(0)*9


a kettő különbsége 216.

kiszámolod a 'x'-et és két dolgot kell megnézni:

1. igaz az 'x'-re amit a rész elején felírtunk.

2. az 'x' egész szám (nincs fél szék)



és így tovább.

Jó munkát!

2009. nov. 28. 10:29