Ezt a matek házit hogyan kell?


Az állomásról 24km/h sebességgel indul ki egy tehervonat, majd 1,5 óra múlva ugyanabba az irányba 42km/h sebességgel egy személyvonat. Az első indulásától számítva mennyi idő múlva, és hol éri utol a személyvonat a tehervonatot?

Én így csináltam:

t1=x s1=24*x

t2=x+1,5 s2=42*(x+1,5)

Ha megvan az egyenlet mivel lesz egyenlő?


2011. febr. 10. 19:49
 1/10 Vadmeggy ***** válasza:

24*(1.5+x)=42*x


Szerintem így számolj.

Remélem jól értelmeztem a feladatot.

2011. febr. 10. 19:54
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez így nem lesz jó, nem jól írtad fel az adatokat. A 42 km/h sebességű vonat 1,5 órával később indult, tehát annyival kevesebb lesz az ideje, mint a másiknak, nem pedig több.
2011. febr. 10. 19:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik a jó?
2011. febr. 10. 19:57
 4/10 Vadmeggy ***** válasza:
Amit én írtam
2011. febr. 10. 20:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanazt írtam, teljesen mindegy, hogy az egyikből elvesszük-e a másfelet, vagy pedig a másikhoz hozzáadjuk, csak arra kell figyelni, hogy a jó számmal szorozzuk meg...
2011. febr. 10. 20:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Miért így van, és mennyi idő múlva, és hol éri utol a személyvonat a tehervonatot?
2011. febr. 10. 20:08
 7/10 Vadmeggy ***** válasza:

Elindul a személyvonat 24km/h-val. 1.5 óra múlva elindul a gyorsvonat is. Ez alatt az idő alatt a személyvonat

24km/h*1.5h= 36km utat tett meg. Ekkor indul el a személyvonat 42km/hval. Akkor fog a két vonat találkozni, ha a 36km+24*t=42*t el, ahol a t az időt jelenti. Az első vonatnak 36 kilóméter előnye van a másodikhoz képest, ami épp akkor indul ezért azt hozzá kell adni.

2011. febr. 10. 20:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :D
2011. febr. 10. 20:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor most hogyan van a komplett egyenlet, és a válaszok? :$
2011. febr. 10. 20:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Itt a viaskodó felek megvitatták, megokolták, leírták a megoldást. Te persze semmivel sem jutottál előbbre, ugye? És holnap is lesz nap, és uj mateklecke is. Oda kellene figyelni az órákon. Tulajdonképpen mit nem értesz a feladatban?

2011. febr. 10. 23:22